Get Adobe Flash player

016 – Mezinárodní pochod Milana Rastislava Štefánika 23.7.2022

To byl opravdu zajímavý pochod! Kdo tam byl, jistě pamatuje… První co nás překvapilo hned po příjezdu bylo, že všude kolem bylo plno amerických vojáků (viz foto na fb). Po zaregistrování jsme vyfasovali svačinu, která mi moc nechutnala, ale co se dalo dělat..vyrazili jsme odhodlaně na cestu. 

Bohužel pro nás ten den krásně svítilo sluníčko, takže ve stínu bylo 35° a na slunci stupňů nepočítaně.😥😥😥 Na kontrolních bodech, k naší smůle, nebylo žádné pití, pouze voda z kohoutku, tak jsme si pomohli pumpama na hřbitovech, které jsme míjeli.😋Šel se mnou Zdeněk M., tak může potvrdit.

Po cestě jsme měli možnost vidět opravdu pěkný památník, jímž je mohyla Milana Rastislava Štefánika, která je nejenom poctou jejímu jmenovci, ale zároveň symbolizuje samostatnost a svobodu slovenského národa. Tohle místo nelze vynechat! Zároveň je u ní postavené nové infocentrum, kde jsme měli možnost si dát alespoň vodu z kohoutku.😋😥

Trochu mě překvapilo, že pořadatel to v 16:00 zabalil, ačkoliv měl větší část účastníků stále na trase. Sice to bylo v propozicích pochodu napsané, ale přišlo mi to vůči nám nezodpovědné. A tudíž jsme ani nedostali medaile. Škoda, uvidíme, jestli to bude další rok lepší. 

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec