Partyzánský pochod

Vážení příznivci vojenské historie a turismu,

zveme Vás na pochod po stopách partyzánů a odbojářů v okolí Světlé nad Sázavou, který pořádá Československá obec legionářská, jednota plk.J.Švece – Horácko.

Pochod byl připraven k uctění památky výsadkářů, partyzánů a dalších odbojových pracovníků, a v neposlední řadě ovšem i k památce obyčejných lidí, kteří pomáhali a nasazovali životy svoje i svých blízkých.

Účastníci pochodu půjdou po stopách válečných událostí a navštíví další připomínky protinacistické a odbojové činnosti.

Start a cíl pochodu je umístěn ve městě Světlá nad Sázavou – Hospoda U splavu, Haškova 114. (GPS: 49.6662706N, 15.4063442E)

POCHOD – Trasa pochodu vychází z pohybu odbojových skupin v okolí působení partyzánského svazku. Kopíruje převážně turistické značky a několik kilometrů probíhá po zpevněné účelové komunikaci. Po cestě jsou připomínky partyzánské činnosti, památná místa a současně také unikátní příroda.

PRO KOHO JE POCHOD URČEN – zúčastnit pochodu se mohou všichni, kteří se zajímají o vojenskou a válečnou historii. Primárně počítáme s účastní uniformovaných složek – AČR, Policie, Hasiči, KVH, Military kluby a další.

Je možný příjezd celých rodin, v okolí je spousta rekreačních možností a v sobotu může třeba jen táta vyrazit na pochod.

START A CÍL POCHODU – Hospoda U splavu, Haškova 114, Světlá nad Sázavou (GPS: 49.6662706N, 15.4063442E)

Zde bude vydáváno občerstvení a dále možnost ubytování. Nejjednodušší spojení, pokud nepojedete autem, najdete na www.idos.cz

ČASOVÝ ROZVRH

06:00-8:00 Registrace k pochodu, výdej snídaně, start pochodu po skupinkách

12:00-18:00 Příchod účastníků pochodu, předání ocenění, občerstvení a odjezd domů.

TRASY:

HLAVNÍ TRASA: Z prostoru startu a cíle k pomníčkům obětí partyzánských pomocníků a odbojářů v obcích Smrčná, Koňkovice, Dobrovítova Lhota. Délka trasy je cca 25 km

VETERÁNSKÁ TRASA : Z prostoru startu a cíle k pomníku ve Světlé nad Sázavou a zpět. Délka trasy maximálně cca 2km.

ODZNAK –  Motiv pamětního odznaku pochodu je zcela jiný než v předchozích letech, bude vycházet ze symbolů protinacistického odboje. Samotný odznak bude ražený v 3D technologii a stuha bude tkaná. Výrobu zajišťuje renomovaná firma s dlouholetou tradicí. Každý odznak bude mít svoje unikátní číslo, stejně tak jako dekret k odznaku. Odznak bude pro všechny účastníky pochodu s jednou stužkou bez miniatury na jehle.

Ke každému pamětnímu odznaku bude možnost přikoupení sady 2 stužek (1x na jehle a 1x v úpravě k nasunutí na kolejnici nosiče stužek). Cena sady 2 stužek bude 100 Kč, pro každého účastníka počítáme předem s 1 sadou, takže pokud Vám bude stačit tato jedna, není nic třeba objednávat předem.

PAMĚTNÍ ODZNAK – Jako každý rok i pro tento ročník připravila firma S a M Parapresent s.r. o. (http://www.smparapresent.cz/) pamětní odznak. Pro účastníky pochodu bude za zvýhodněnou cenu 200,- Kč.

OBČERSTVENÍ – Před startem obdrží každý účastník snídani, v průběhu trati bude na stanovištích balená neperlivá voda, ovoce, cukrovinky. Po zdolání celé tratě bude v cíli opět další občerstvení.

REGISTRACE K POCHODU – Pro registraci použijte formulář ve spodní části stránky, datum ukončení registrací je 31.7.2023, prosíme Vás ale o provedení registrace do 15.7.2023

REGISTRAČNÍ POPLATEK – poplatek činí 650 Kč/ 25 euro (po registraci Vám přijdou na email platební údaje). Účastníkům ze zahraničí bude zasláno IBAN a SWIFT/BIC číslo pro mezinárodná platbu.

PRAVIDLA PRO ÚČAST – Děti do 18 let v doprovodu starší osoby. Pro splnění nároku na odznak musí účastníci do 45 let absolvovat celou trať. Nad 45 stačí absolvovat část tratě a zúčastnit se pietního aktu. Podrobnější pokyny v sekci Pravidla pochodu. Pochodu se jako doprovod mohou účastnit i neregistrované osoby, ovšem bez nároku na ocenění a občerstvení.

UBYTOVÁNÍ – Penziony a hotely v okolí. V prostoru startu je možnost postavení stanu z pátku na sobotu.

ZMĚNY – Je připraveno také vydatnější občerstvení (snídaně, energodrink, ovoce, voda, cukrovinky, svačina v cíli) a lepší zázemí. Pomocí registračního formuláře na našich stránkách se také výrazně zjednoduší a zrychlí registrace po příjezdu. Každý z účastníků obdrží odznak, etui a dekret s unikátním číslem na svoje jméno hned po příchodu do cíle.

PARKOVÁNÍ – V okolí startu je připraveno místo pro parkování.

ÚSTROJ – oděv vz.95, turistický civilní oděv, dle vlastního uvážení.

dny

hodiny

minuty

vteřiny