036 – Podzemní pochod Josefov

27. 1. 2024

Start a cíl: Bastion I.

Trasa zahrnovala pochod a prohlídkovou trasu pevnosti, dohromady 7 km.

Po dlouhé zimní pauze jsme se setkali na prvním letošním pochodu v Josefovské pevnosti pořádaném pochodnickým spolkem. Byla to taková malá dopolední naučná procházka.

Sešli jsme se u Bastionu a v rámci pochodu jsme šli i do samotné pevnosti a musím říct, že naše paní průvodkyně byla velmi znalá místa, předala nám spoustu informací a ochotně odpovídala na naše dotazy. Jako zpestření prohlídky, jsme v jedné části vypli svítilny a kus cesty jsme šli v totální tmě. To byl opravdu zajímavý zážitek! ⛄😁⛄

Podzemní pochod v Josefově není typickým dálkovým pochodem, ale je spíše zimním setkáním s kamarády ze spolku, i tak se mi moc líbil a rád jsem se zúčastnil. Na konci jsme, jako obvykle, obdrželi medaili a certifikát. Po konci akce jsem si ještě prohlédl město a pak už jsem vyrazil zpátky domů.

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec