Get Adobe Flash player

034 – Československý IPA Pochod (uspořádaný k 105. výročí vzniku ČSR)

21. 10. 2023

Start a cíl: česko-slovenský hraniční přechod Bumbálka v Beskydech

Trasa měla 22 km a šli jsme jí 4 h a 30 min.

V sobotu jsme vyrazili na poslední pochod letošní sezóny. Start byl v Bumbálce, kde jsme se po příjezdu zaregistrovali, prokázali svou totožnost a na oplátku jsme dostali mapu trasy, svačinu a pití na cestu. Začátek nás směřoval po žluté k myslivně Salajka, a u ní jsme pokračovali podél vrchu Klín (820 m n. m.), až jsme došli k prvnímu kontrolnímu bodu. Po kontrole a občerstvení jsme vyrazili k hraniční hoře Bobek (871 m n.m.), kde jsme měli nádherné výhledy na Slovensko, Beskydy a zahlédli jsme i Lysou horu.

Druhý kontrolní bod byl v Hluchance, kam jsme došli podél hranice přes horu Lukavici (898 m n. m.). Odtamtud jsme stále pokračovali po hranici přes horu Korytové (881 m n. m.), kolem chaty Kamínek, kde se k mému překvapení, nachází venkovní koupaliště (čekal bych ledasco, ale koupaliště v téhle výšce, fakt ne🤔). Pak už nás čekala poslední hora na trase – Beskyd (900 m n. m.) a kolem Masarykovy chaty jsme se vrátili zpátky do cíle. Tam jsme za náš výkon obdrželi pěknou medaili a certifikát o absolvování pochodu, a nechybělo ani bohaté občerstvení. 

Rád bych zde nakonec vyzdvihl připravenost pochodu a poděkoval tak pořadatelům, kteří si na něm dali opravdu záležet. Značení trasy bylo tak precizní, že jsem se vůbec nepotřeboval dívat na GPS a ujišťovat se, jestli jdeme správně. Kdyby takhle byly značeny všechny pochody, nepotřebuju vůbec telefon s navigací.😁 Trasa navíc vedla krásnou přírodou, a po cestě bylo spoustu míst s výhledy do okolí. Jedním slovem: dokonalost.. Moc děkuji a těším se na další sezónu!

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🏔️🗻⛰️⛄