Get Adobe Flash player

031 – Pochod Rychlé Roty 

Pochod Rychlé Roty 

2. 9. 2023

Start a Cíl: Ústí nad Orlicí/Černovír-střelnice 

Trasa 20 km + městský okruh 10 km, absolvovali jsme ji za 6 hod.

Pochod Rychlé Roty jsem šel poprvé v roce 2017 a byl to vlastně i můj první pochod, kterého jsem se kdy zúčastnil. Takže jsem se těšil a rozhodně jsem nebyl zklamán. Po příjezdu do Ústí n. Labem jsme se šli zaregistrovat, dostali jsme mapu trasy a svačinu na cestu. Přivítali jsme se s kamarády a vyrazili jsme za dobrodružstvím.🙂

Na začátek jsme vystoupali nad střelnici směrem do Hnátnic, kde jsme si prohlédli kostel sv. Petra a Pavla (kostel jsme prošli, ale prezidenta jsme tam neobjevili…😁). Od kostela jsme pokračovali k rybníku Šušek, kde jsme měli první kontrolní bod. Posilnili jsme se nealko pivkem a tousty a vydali jsme se po zelené do Dolní Dobrouče, kde jsme se stočili na modrou značku k hradu Lanšperk. Odtamtud jsme pokračovali do Černovíru a pak na městskou trasu kolem Ústí n. Orlicí. Prošli jsme si město a zamířili jsme zpátky do Černovíru, kde jsme měli cíl. 

V cíli jsme byli odměněni krásnou medailí a tričkem, a jako bonus jsme si v tombole vylosovali věcné ceny a dostali jsme zajímavé časopisy. Za ušlé kilometry jsme se také nezapomněli odměnit dobrým jídlem a pitím, které tam bylo k dispozici.

Celou trasu s námi šel i malý Zdeněk, kterému je pět let a musím říct, že na tak malého pochodníka je to úctyhodný výkon. 👏 

Téměř celá trasa pochodu vedla krásnou přírodou, takže za mě je tohle rozhodně super naplánování! Celkově byl pochod dobře připravený a zorganizovaný, trasa byla výborně značená, takže jsme se nemuseli dívat do žádné navigace a věděli jsme, kam máme jít. Závěrem bych proto chtěl poděkovat organizátorům a dalším lidem, kteří s přípravou pochodu pomáhali!

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🗻🏔️⛰️⛄