Get Adobe Flash player

030 – Partyzánský Pochod: Oddíl ZAREVO- ZÁŘE

12. 8. 2023

Start a cíl: Světlá nad Sázavou – hospoda U Splavu

Trasa měla 25 km a šli jsme jí 6 hodin.

Na místě startu ve Světlé jsme se zaregistrovali, dostali jsme mapu trasy, kontrolní kartu, jídlo a pití na cestu. Před začátkem jsme se ještě posilnili teplou polévkou a pak jsme vyrazili. 

Začátek trasy vedl do obcí Lipnička a Meziklasí. Dále jsme pokračovali po zelené na vrch Melechov (715 m n.m.), na kterém se kdysi lidé scházeli a je označován jako místo husitských shromáždění. Tento vrch je němým svědkem touhy prostých lidí po rovnosti a svobodě vyznání.

Dále jsme šli na zeměměřickou věž Melechov (709 m n.m.), kde jsme si mohli koupit studené pití od pořadatelů. První kontrolní bod jsme měli u nedalekého památníku 2. světové války. Udělali jsme si u pomníku pár fotek a pak jsme pokračovali do kempu Stvořidla, kde jsme měli druhý kontrolní bod. Odtud jsme šli podél řeky Sázavy, kolem Čertova kamene až do cíle hospody U Splavu.

V cíli jsme obdrželi krásnou medaili, certifikát a dali jsme si dobré občerstvení. Svůj stánek tu opět měl pan M. Mucha od firmy SM PARAPRESENT a prodával další medaile a odznaky. Musím říct, že Partyzánský Pochod opět nezklamal a organizátoři připravili opravdu pěknou akci a opět novou krásnou medaili.🎖️Všem organizátorům děkujeme za krásný pochod!

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄⛰️🗻🏔️⛄