Get Adobe Flash player

028 – X. ročník pochodu Po stopách 22. výsadkové brigády Prostějov

24. 6. 2023

Trasu 30 km jsem ušel za 5 hodin.

V sobotu jsme se sešli na střelnici u obce Hamry u Prostějova, kde jsme se zaregistrovali a dostali jsme svačinu na cestu, odznak a kontrolní kartu. V 9:00 byl hromadný nástup a start. Trasy byly označeny dvěmi barvami krepového papíru: žlutá=dlouhá, oranžová=krátká.

Já jsem vyrazil směr Žárovice, pak lesní cestou podél silnice č. 377 na zříceninu hradu Starý Plumlov, dále jsem pokračoval do Drahan, kde jsme měli první kontrolní bod. Odtud jsem šel po zelené značce k rozcestí Maršín, kde byl druhý kontrolní bod. Dále cesta vedla přes obec Niva (bohužel sýr jsme nedostali 🥴), kde jsme se stočili na červenou turistickou značkou k rozhledně Kopanina, odtud jsem šel přímou cestou na zříceninu Ježkův Hrad. Poslední úsek vedl po cyklotrase rovnou do cíle střelnice u Hamrů.

V cíli jsem obdržel krásnou medaili, certifikát, a koupil jsem si objednané tričko. Po dlouhé cestě jsme se občerstvili a šli si zastřílet. Mohli jsme si zkusit střelbu z pistole na terče na čas, a také střelbu z automatické pušky. (pozn. malému Zdeňkovi to šlo velice dobře – viz foto na fb) 

Pochod byl velice pěkný, dobře zorganizovaný a připravený. Na tomto pochodu se setkávají veteráni výsadkové brigády Prostějov, takže skladba pochodníků byla jiná než na ostatních pochodech, ale i tak si to užili všichni napříč věkovému spektru. 

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🗻🏔️⛰️⛄