Get Adobe Flash player

027 – VII. ročník nočního a denního Pochodu Finanční Stráže RČS

16. 6. – 17. 6. 2023

Start a Cíl: Horní Lipka, Oddělení Finanční Stráže č.1

„FINANZWACHE ABTEILUNG“

Trasy měly dohromady 39 km a ušel jsem je za 8:10 hodin.

Po příjezdu na start jsme se šli zaregistrovat a obdrželi jsme svačinu a pití na cestu. Čas jsme si krátili povídáním s pořadateli a kamarádama pochodníkama, kteří také dorazili na pochod. V osm večer jsme vyrazili na trasu pochodu směr Pěchotní srub K-S – U Nádraží, kde jsme měli první kontrolní bod. Dále jsme šli po zpevněné polňačce na rozcestí Na Pahorcích, tam jsme se dali do obce Velká Morava k penzionu na rozcestí, odkud jsme pokračovali táhlým stoupáním po modré značce k přístřešku Pod Klepáčem, tam jsme odbočili na červenou, která nás vedla mírným stoupáním lesem po kamení 😁🤪🥵😁 až nahoru. Na vrcholku jsme pokračovali k prameni Lipkovského potoka k hranici CZ/PL (935 m n. m.), kde byl druhý kontrolní bod a zároveň jsme se mohli občerstvit a doplnit tekutiny – měli zde výborné nealko pivo černý citrón😋🍺😋. Byla zde i možnost se vyfotit s příslušníky FS a jejich historickým motocyklem (viz foto na fb). Poté jsme pokračovali po žluté do Polska, tam jsem toho dne pořídil poslední fotky, které můžete vidět také na fb, a pak už padla tma.🌄Šli jsme do obce Potoczek, kde jsme se stočili opět do ČR. Z hraničního pásma CZ/PL (733 m n.m.) jsme pokračovali k rozcestí U Křížku, kde jsme se napojili na červenou, po které jsme se dostali na kopec Rudný (677 m n.m.), z něho už to bylo kousek do cíle. Přesně o půlnoci jsme byli v cíli, obdrželi jsme krásnou medaili a certifikát. Dali jsme si něco dobrého🍻a šli jsme spát. Byla krásně teplá noc, tak jsem spal jen tak venku ve spacáku. 

V sedm ráno jsme vstali a šli jsme na snídani, kde jsme si mohli vybrat ze spousty jídla. Opět jsme se zaregistrovali, vyzvedli si sváču a v osm jsme vyrazili na trasu, která byla defakto stejná, jako ta noční, akorát po překročení hranice CZ/PL jsme šli ke stavení č. 44, kde jsme se stočili do obce Heřmanice, dále do Prostřední Lipky a opět po louce zpátky do cíle OFS, kam jsme dorazili ve 12:10. V cíli jsme opět dostali pěknou medaili, certifikát, nášivku a placku. Za tenhle výkon jsme se odměnili klobásou a dobrým pivem🍺😋. Kdo měl zájem, mohl si koupit na památku krásný půllitr a sklenici s logem pochodu za symbolickou cenu 50,-. Občerstvení bylo dostupné na startu po celou dobu obou pochodů.

Velké poděkování patří všem z Oddělení Finanční Stráže, kteří se postarali o zázemí pochodu, a také Pochodnickému spolku za pěkný pochod, který se řadí mezi ty nejlepší a navíc je to moje srdcovka.⛄⛄⛄

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🗻🏔️⛰️⛄