025 – Znovuzrozený turistický pochod: Toulání kolem Orlice

3. 6. 2023

Start a cíl: Hasičská zbrojnice v Těchoníně

Trasu 23 km jsem ušel za 3 h 30 min.

Po příjezdu do Těchonína jsem jsem se vydal vyplnit přihlašovací údaje, zaplatil jsem startovné 40,- a obdržel jsem vstupenky na rozhlednu Suchý vrch a prohlídku tvrze Bouda. Taky jsem dostal mapu s trasou a s informacemi kudy jít a na co si dát pozor po cestě (na tvrzi se zrovna natáčel film, takže mohlo dojít k omezenému vstupu/pohybu). Moje trasa měla 23 km, takže jsem se dál už nezdržoval a vyrazil jsem.

V 7:40 jsem tedy vyrazil na trasu po modré směr Suchý vrch. Cesta mě zavedla k Památníku dvou hrdinů, co padli při zneškodňování poválečné munice 22. 9. 1945. Dále jsem pokračoval přes Kobylí důl k rozcestí U tří pánů až na Suchý vrch (975 m n. m.). Tam jsem se prokázal vstupenkou a mohl jsem vystoupat na rozhlednu tyčící se do výšky 25 m. Na vrchu jsem se kochal výhledy na Praděd, Králický Sněžník, polské pohraničí a další panorámata.

Po prohlídce jsem dál pokračoval po červené tzv. Jiráskovou cestou, přes vrch Bradlo (988 m n.m.) a skalní útvar Bradlo až k rozcestí Nad Boudou, kde jsme měli druhý kontrolní bod, a tam jsem dostal razítko. Byla zde i možnost dát si teplé jídlo a pití.🍺🌭🥛 Pak jsem se šel podívat na natáčení filmu k tvrzi Bouda, protože to se nevidí každý den.😁⛄😁 Když už jsem se nabažil natáčení, pokračoval jsem po zelené k Pěchotnímu srubu K-Ba-S 24 Libuše, kde byla možnost prohlídky.

Poté jsem šel kousek lesem, kde jsem se opět napojil na cestu značenou červenou značkou, která mě dovedla k Vysokému kameni (843 m n.m.). Dále jsem se stočil k výběžku Hejnov (711 m n.m.), odkud jsem sestupoval zpátky do cíle Těchonínské hasičské zbrojnice.

V cíli jsem obdržel krásnou dřevěnou medaili a certifikát (viz foto na fb) a za odměnu jsem si dal dobře vychlazené pivečko.😋🍺😋Opět tam bylo možnost dát si teplé jídlo a pití. Prohodil jsem pár slov s pořadateli a šel jsem se podívat do Četnické stanice.

Velké poděkování patří pořadatelům a všem co pomáhali s organizací. Pochod byl velice pěkný a dobře připravený.

„VENERUNT SANUS“

Na pochodu „zdar“!