Get Adobe Flash player

022 – Pochod Českou Kanadou v kanadách

3.9.2022

Start a cíl: Staré Město pod Landštejnem – Cyklocamp pod Landštejnem 

Trasa: 30 km, šel jsem to 6h

Po příjezdu na místo startu jsme obdrželi dobrou snídani, mapu a svačinu na cestu.

Nastoupili jsme na startu, kde jsme dostali informace o pochodu i historii opevnění v Československu, konkrétně o stavbě dané linie po které jsme ten den šli. Nakonec nám požehnal vojenský kněz ze 42. pluku České armády.

Po požehnání jsme vyrazili na trasu směr pevnostní areál Slavonice. Ve Slavonicích jsme měli první kontrolní bod a měli jsme příležitost navštívit Muzeum 20. století. Dále jsme pokračovali po Graselově stezce do Stálkova, kde jsme měli kontrolní bod č. 2. Pak jsme se vydali po žluté do Landštejna, odkud jsme šli po modré na Jelení vrch (709 m.n.m.) k opevnění Klášter II, kde byl třetí a poslední kontrolní bod.

Nazpátek jsme vyrazili po linii lesem přes Pomezí a po žluté zpět na start/cíl, kde jsme obdrželi krásnou medaili.

pozn. Celou trasu jsme se předháněli/míjeli s jednou partou pochodníků, jelikož kontrolní body byly pevně dané, ale trasa byla na nás. Byli jsme rychlejší v cíli i na kontrolních bodech.⛄🏔️⛰️🗻⛄Před pochodem je dobré se podívat na trasu a trochu se na ní připravit.

Tento pochod jsem šel poprvé a asi naposled, protože se bohužel koná ve stejném datu jako pochod Rychlé roty. Jinak se jedná o velice pěkný pochod v krásné přírodě Jihočeského kraje.

⛄⛄Via per viam et retro⛄⛄

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec 

⛄⛄🗻⛰️🏔️⛄⛄