Get Adobe Flash player

018 – Partyzánský pochod 13. 8. 2022

Dne 13. 8. 2022 jsem se zúčastnil Partyzánského pochodu (Partyzánský oddíl Prokopa Holého – Rozsochy), jehož trasa vedla z Rozsoch do Bystřice nad Pernštejnem a zpátky.

Na startu jsme obdrželi mapu, svačinu a kdo chtěl, mohl si dát teplou polévku. Byla zde i možnost koupit si suvenýry od Michala Muchy/firma SM PARAPRESENT, kde jsem objevil i pěkně vyvedený odznak k pochodu Prokopa Holého (1944-1945). Celá trasa byla velice dobře zvolená a kontrolní bod jsme měli v informačním centru ve městě Bystřice nad Pernštejnem, kde jsme měli možnost si prohlédnout muzeum, které má velice rozmanité expozice a určitě ho doporučuji navštívit! Zároveň v ten den na náměstí probíhal sraz veteránů všech kategorií – auta, motorky…všude bylo jídlo, pití a zábava 😋😆😋 a byla to skvělá podívaná. Za městem, kudy vedla trasa pochodu, byla možnost se podívat na zajímavý Bystřický park miniatur, který zahrnuje zmenšeniny hradů, klášterú a dalších památek.

V cíli nás opět čekalo teplé jídlo a nádherná medaile🏅jako odměna. Tento pochod patří mezi ty, jež jsou po všech stránkách dobře organizované a mají jedny z nejhezčích medailí.

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🗻🏔️⛰️⛄