Get Adobe Flash player

014 – Pochod IZS/IPA výlet „Přechod Pálavy“014

Trasa: Pavlov – Mikulov, 18 km

24.9.2022

Jednalo se o trochu jiný pochod než obvykle. Tento je organizován spíše jako výlet se zajištěnou hromadnou autobusovou přepravou.⛄🗻⛰️🏔️⛄Do autobusu jsme nastoupili ve vsi Křelov a jeli jsme do nedaleké Olomouce, kde k nám přistoupil zbytek výletníků a pokračovali jsme na Pálavu přímo do Pavlova. Hned po příjezdu jsme měli možnost navštívit vinný sklípek (a někdo díky tomu nic dalšího navštívit nestihl🤪).

Start byl v 9:30 z Pavlova po zeleném značení směrem ke zřícenině hradu Děvičky, kde jsou krásné výhledy na Pálavu. 🏔️⛰️🗻 Pokračovali jsme po červené na Děvín (550 m.n.m.), a dále na vyhlídku a skály Stráže. Na rozcestí jsme změnili na zelenou směr Obří kámen, dále pak po modré do Klentnice, z které jsme šli po červené na zříceninu hradu Sirotčí hrádek (který jistě všichni znáte z filmu Třetí skoba pro kocoura). Poté jsme pokračovali po červené na Stolovou horu (459 m.n.m.), dále přes Kočičí skály až do jeskyní na Turoldu. Pak už jsme stačili navštívit pouze zříceninu Kozího hrádku v Mikulově a prohlédnout si náměstí, kde zrovna vrcholily dožínky, a tak byl velký problém sehnat čistou vodu, jelikož všude bylo jen víno a burčák.😋 Mrkli jsme se ještě na zámek v Mikulově a poté jsme se vydali na hlavní nádraží, kde nás v 17:00 vyzvedl autobus, který nás odvezl zpátky do Křelova.

V autobuse bylo opravdu veselo 🤪😁🤪, zpívalo se, dokud většina účastníků neusnula vyčerpáním po náročném pochodu. Všichni jsme si vezli malé suvenýry v podobě burčáku a vín a byli jsme spokojení. Tento pochod/výlet byl moc pěkný a vřele Vám doporučuji zúčastnit se dalšího tohoto pochodu. Obdrželi jsme krásnou medaili a odnesli jsme si moře zážitků a fotek (foto na fb).

Na pochodu „zdar“!

Váš turista Pavel Krahulec

⛄🏔️⛰️🗻⛄