010 – IPA POCHOD 2017 – ZPRÁVA AGENTA CHODCE

Organizátor: IPA Hranice

Ročník pochodu: 3

Popis:

Letos jsem se IPA pochodu zúčastnil již po třetí. Čekal jsem standardní super organizaci, tak jak to pod značkou Vojchod bývá, ale s tím, že na IPA pochodu dostanu za své peníze ještě něco navíc. Bohužel počasí nevypadalo nic moc, ale po předchozích dvou horkých ročnících to byla příjemná změna. Do Hranic jsem přijel kolem deváté hodiny, takže při příjezdu na parkoviště v kasárnách jsem byl odkázán vojáky na parkoviště na ulici, jelikož už bylo plno. To trochu zamrzelo, neboť byl slušný slejvák.

Došel jsem tedy do prostoru Nového klubu, kde probíhala registrace. U stolku jsem si podle startovního čísla vyzvedl mapu pochodu a pochodovou kartu na označení kontrolních bodů. Vedle klubu u stolku zase balíček, kde příjemně překvapil chleba s řízkem. 1,5 litru vody v PET láhvi jsem odmítl. Vzhledem k dešti jí bylo až dost. Před klubem jsem si nechal zapsat start a vyrazil jsem na trasu. Cestou jsem se u auta vybavil pláštěnkou, jelikož déšť nepolevoval. Trasa pochodu byla značena oranžovými šipkami nastříkanými sprejem na zemi. Tou dobou již některé nebyly skoro vidět. Začátek trasy byl již standardní a vedl k řece, takže nebyl s orientací problém, ale pak trasa vedla k Hranické propasti, kde cestou již byla většina šipek smazána, a byl jsem nucen využít poskytnutou mapu. Zde musím zdůraznit, že na mapě byly sice trasy vyvedeny barevně, ale rozhodně nekorespondovaly s barvou turistického značení, takže podle tohoto se nedalo orientovat. Od Hranické propasti jsem došel do Zbrašovských aragonitových jeskyní, kam nám organizátor v rámci pochodu, zajistil volný vstup. V jeskyních bylo příjemné teplo. Někdo jeskyně jen proběhl, ale já jsem využil zde přítomných průvodců, abych se o jeskyních něco dozvěděl. Když jsem vyšel z jeskyní, tak se již začalo vyjasňovat a bylo po dešti. Přes několik jasně označených kontrolních bodů jsem došel až do cíle, tedy zpět do prostoru Nového klubu. Trasa vedla jak po asfaltových, tak i po lesních cestách a díky počasí jsem si užil i trochu toho bahna. Cestou jsem se místo šipek označujících směr pochodu spíše řídil křížky, které označovaly, kam nejít, jelikož nebyly ošlapané. Byla to zajímavá změna na procvičení vylučovací metody. V cíli mi byl opět zaznamenán čas příchodu. V místě registrace jsem si vyzvedl certifikát, pamětní medaili, nově odznak pochodu a dokoupil jsem si ministužku. Organizátor měl rovněž připravenou tombolu, ale letos jsem nic nevyhrál. Účastníci si, jako na všech akcích pod značkou Vojchod, mohli nechat potvrdit pochodové pasy, ale já jsem využil novinky v podobě Pochodníku. Organizátor měl připraveny dvě razítka, jak obdélníkové pro formát Pochodového pasu, tak i kulaté pro formát Pochodníku, ačkoli sám není jeho prodejcem. To musím kvitovat.

Pochod opět hodnotím kladně a byl by skoro bez chybičky, jako předchozí ročníky, ovšem nebýt počasí, díky kterému vyšly najevo některé nedostatky, a to oranžové šipky nastříkané krátkodobým sprejem a z toho plynoucí neuvedené turistické značení v mapě (kterou bych jinak ani nepotřeboval). Později jsem se dozvěděl, že záhadně zmizelo kulaté razítko IPA pochodu, které se nakonec nalezlo schované na toaletě, ačkoli u stolu, kde razítka byly, seděli tři organizátoři, z toho jeden v oranžovém tričku, což mi připadlo vedle nepovedených oranžových šipek vtipné. Závěrem tedy musím napsat, že organizace měla dvě oranžové skvrny.

Agent A