Get Adobe Flash player

008 – POCHOD PRO KAČENKU IN MEMORIAM 2017 – ZPRÁVA AGENTA CHODCE

Datum: 24. června 2017

Lokalita: Petrovice, okr. Ústí nad Labem

Název pochodu: Pochod pro Kačenku In memoriam

Organizátor: Spolek Historie Ozbrojených Složek

Ročník pochodu: 2

Popis: 

Na začátku letošního roku jsem měl celkem jasno, na který pochod 24.6.2017 půjdu. Byla to stálice Pochod po stopách 22. výsadkové brigády, kterého jsem se zúčastnil již třikrát. Na začátku jara se objevil pochod pro Kačenku, jehož existenci jsem zaznamenal již minulý rok, ale tentokrát s pamětní medailí od výrobce Insignia pana Faltuse, který dělá opravdu pěkné medaile. Tedy jsem své plány přehodnotil a přihlásil jsem se na uvedený pochod pro Kačenku v letošním roce již bohužel in memoriam. Na výběr byly tři trasy, krátká 6 km, střední 20 km a trasa pro dvojice s překonáváním překážek. Zajímavostí určitě je, že za každou trasu byla pamětní medaile v jiném druhu pokovení a s jinak zbarvenou stuhou. Zvolil jsem tedy stříbrnou střední cestu.

V informacích k pochodu sice stálo, že cesta k parkovišti bude značena a případně budeme naváděni regulovčíky, ale cestou jsem nepotkal ani jednu šipku, či jiné označení a až u kostela stál jeden z organizátorů v reflexní vestě a nasměroval nás do kopce za obec na louku, kde nám jiný organizátor ukázal, kam máme zaparkovat. Z parkoviště jsme sešli zpět ke kostelu, vedle kterého na parkovišti u fotbalového hřiště byly postaveny stany, kde probíhala prezentace. 

Po nahlášení podle čísla jsem dostal startovní kartu, na které byla vyvedena malá mapa a balíček s občerstvením (tatranka, bageta, odznak pochodu a 0.5 litru jemně perlivé minerálky). Počasí slibovalo horký den, takže minerálka ve mně jen zasyčela. Start měl být hromadný v 09.00 hodin. Organizátoři , ale ještě o 20 minut start zdrželi, jelikož se ještě dost účastníků nedostavilo. V nastalém čase proběhlo uvítání a byly nám poskytnuty organizační pokyny. V 09.20 hod. jsme tedy všichni vyrazili.

Trasa pochodu vedla částečně po turistických trasách a částečně po vlastním značení v podobě barevných fáborků. Trasa byla dobře zvolena, asfalt jsem potkal jen místy a setkal jsem se i s luční cestou, kterou nám organizátoři před pochodem vysekali. Akorát to horko bylo úmorné. Po půlce pochodu jsem došel k Tiským stěnám, které jsem po trase obešel. Hodně mě mrzelo, že organizátor neumožnil účastníkům pochodu, průchod skrz Tiské stěny. Částka za vstup ve výši 30,- Kč není vůbec vysoká, navíc když trasa pochodu vedla kolem obou vstupů. Pro mě osobně trochu nepochopitelné ochuzení. Musím rovněž zmínit trochu nepořádek v kontrolních bodech. První kontrolní bod nějak nebyl. Na druhém kontrolním bodě mně škrtly první i druhý. Třetí kontrolní bod byl v pořádku. Na čtvrtém kontrolním bodě se nám omlouvali, že jim dali špatné označení a škrtli mně bod číslo pět, s tím, že na pátém kontrolním bodě nám škrtnou čtyřku. Pak jsem došel na stanoviště č. 7, kde mně pořadatel škrtnul šestku a 

divil se, že nemám škrtnutou čtyřku a na můj dotaz, kde měla být, že jsem nikoho nepotkal, mně odpověděl, že vlastně neví. Prostě zmatek. Nakonec jsem tedy zdárně, neustále po fáborcích, došel do cíle, kde jsem dostal dekret s pamětní medailí v malé trochu nestandardní krabičce, kde tedy medaile ani stužky nebyly přišpendleny. Na startovní kartu jsem si ještě vyzvedl klobásku s chlebem. Nemohu ovšem zapomenout zmínit i razítko do Pochodníku za další zdárný pochod.

U pochodu tedy musím vyzdvihnout zázemí v podobě velkých stanů se stoly a lavicemi, 3 druhy pamětních medailí, vždy jiné ke každé trase pochodu, zvolenou trasu a hlavně finanční dar ve výši 50.000,- Kč na nadaci Kačenka (pro mě ještě razítko k pochodu). Palec dolů dávám za nasměrování účastníků na parkoviště, když už bylo slíbeno, zmatek v kontrolních bodech, nemožnost projít si Tiské stěny a nepřipíchnuté medaile i ministužky v krabičkách.

Agent A