006 – POLICEJNÍ POCHOD BRDY 2017 – ZPRÁVA AGENTA CHODCE

Datum: 20. května 2017

Lokalita: Obecnice, okr. Příbram

Název pochodu: Policejní pochod Brdy

Organizátor: Policejní klub Příbram, z.s.

Ročník pochodu: 1

Popis:

Když mě poprvé kamarád upozornil na Policejní pochod v Brdech a já se podíval na jejich stránky, řekl jsem si, že je to sice pochodový nováček, ale prostředí bývalého vojenského prostoru a hlavně výcvikový srub prvorepublikového opevnění Jordán, bylo velké lákadlo, takže moje účast byla jistá. Vybral jsem si tedy 30 km trasu. Bohužel až později jsem se dozvěděl, že trasa kolem Jordánu nepovede, ale co už. Pojedu.

Start pochodu hromadný z prostoru hřiště v obci Obecnice. Nemám to sice rád, ale chápu, že organizátor chtěl k pořádání pochodu něco říci, včetně hostů, zejména z Nadace policistů a hasičů, kterým byl předán výtěžek z akce ve výši 50.000,- Kč. Příjezd trochu na knop, takže jsem před startem neměl čas se ani porozhlédnout. Rychlá registrace, ještě že byla podle příjmení, jelikož jsem si nepamatoval startovní číslo, vyzvednutí občerstvení, startovní karty, odznaku pochodu a hurá na start. Stihl jsem to tak akorát, aby mi všichni neutekli. To, že policie vystavovala u hřiště svou techniku včetně drona, jsem zjistil až z fotek. Na začátek nás pořadatelé nechali vyběhnout na pěkný kopeček, to asi abychom se trochu zahřáli. Jelikož bylo docela teplo, ale naštěstí pod mrakem, tak jsem se i docela orosil. Trasa vedla po turistických trasách doplněná o policejní pásky a v trávě zabodnuté cedulky s šipkami a upozorněními na zajímavosti na trase. Trasa pochodu vedla většinou lesem, tedy než se vyšlo z obce a bohužel převážně po asfaltových cestách. Značení bylo přehledné, takže zabloudit nám bylo zcela znemožněno. Kontrolní body byly na trase dva a na každém z nich dostatek vody v 0,5 litrových PET lahvích. Výdej ocenění probíhal rovněž bez potíží. Pořadatel se připojil do společného projektu s Pochodovým deníkem, takže jsem ulovil další pěkné razítko do Pochodníku.

Průběh celého pochodu a organizace hodnotím kladně, ale jako již dlouholetého chodce, který již pár pochodů vymetl, mě zklamalo několik drobných věcí, a to vyvedení stránek pochodu s fotografií bunkru, ke kterému se nakonec nešlo, certifikátu, na kterém je částečně čmouha vedle jména, kdy je jasné, že certifikáty byly předtištěny v tiskárně a jména dotištěna dodatečně, krabička medaile, kde se nad připnutou medaili již nevešly ministužky a ke konci již menší výběr jídel ve stánku s občerstvením (restauraci).

Pozitivně oproti většině jiných pochodů zase hodnotím finanční dar na nadaci

Policistů a hasičů v nemalé výši, originální kovový odznak pochodu na dva piny, profesionální zabezpečení lékařské pomoci ze strany Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra, prezentaci policejní techniky, zabezpečení policejního dohledu na trase pochodu a velké parkoviště pro dostatek vozidel účastníků. A co mě překvapilo nejvíce, bylo naplnění kapacity účastníků pochodu do pěti dnů od spuštění registrace.

Agent A