Get Adobe Flash player

005 – POCHOD GEN. M. R. ŠTEFÁNIKA 2017 – ZPRÁVA AGENTA CHODCE

Datum: 29. dubna 2017

Lokalita: Senec – Slovensko

Název pochodu: Pochod Gen. M. R. Štefánika – Tatrancov

Organizátor: Československá obec legionářská – Jednota Senec

Ročník pochodu: 6

Popis: 

Tak jako každoročně a na všech pochodech nemohou chybět nikde Agenti Chodci, i tento pochod neunikl jejich ostřížímu zraku a účasti. Jedná se o jednosměrný pochod z obce Senec k památníku Gen. M. R. Štefánika o délce do 20 km. Tak jako každý rok je pochod v komorním duchu. Tentokrát zde bylo cca 50 účastníků. Start měl být tak jako vždy od Slunečného jezera v Senci. Vyšlo se vcelku do pozitivně vypadajícího počasí, které se během dne vyčasilo. Je ten vítr, kdyby nebyl. Na konci pochodu teplota vystoupala až na 14 °C. Trasa jako vždy vedla po asfaltu a trochu po polích. Letošní rok byla část i kolem řeky s prodíráním se mezi keříky s trny. Bohužel málem někdy až po čtyřech. Vzhledem k tomu, že pár dní byly vydatné deště, tak hladina řeky vystoupaly a

hlína se změnila v mazlavou hmotu. U památníku Gen. M. R. Štefánika organizátor JUDr. Miroslav BILSKÝ, předseda ČSOL – Jednota – Senec pokřtil svou knihu. Po ukončení pochodu byly předány ocenění všem účastníkům. Zde nás čekalo hodně nemilé překvapení. Byla to informace, že se nejede jako vždy zpět autobusem či dřívější možnost a to na náklady organizátora cesta vlakem.

Padlo jen suché oznámení, které jsem se dozvěděl od ostatních účastníků a ne od organizátora. “ Víte kde je vlaková zastávka tak můžete jet vlakem nebo jít pěšky zpět.“ Ruku na srdce opravdu ten pochod neumějí uspořádat. Za 30 E si představuji více než diplom (zkomolené příjmení) ocenění a malé občerstvení (oplatek s 0,5l vody z Lídlu). Vyšší startovné jsem akceptoval, jelikož jsem předpokládal vyšší náklady za dopravu. Co dodat, nevím, kdo po této zkušenosti ještě přijede příští rok na 100 leté výročí tragického úmrtí Gen. M. R. Štefánika.

Agent PU